למעלה
 

מה לעשות כששחקן בקבוצה (אחד או יותר) לא מוסר לך?

אם הגעת לפה, כנראה שאתה חכם וברור לך שאתה צריך להתמקד בדברים שנמצאים בשליטתך, כי להאשים את כל העולם פשוט לא יעזור. בדיוק להפך, להאשים את כולם רק יוציא אותך מהמשחק וימנע ממך להתרכז ולממש את הפוטנציאל שיש לך. בסרטון-מאמר הבא נציין דברים שנמצאים לגמרי בשליטתך ואתה יכול להשתמש בהם כבר באימון \ משחק הקרוב. צפה בסרטון וקרא את המאמר!

 

 

רוץ יותר

היה בכל מקום במגרש. ככל שתרוץ יותר, יש סיכוי גדול יותר שהשחקן המחזיק בכדור (מוביל הכדור) ושחקנים נוספים ישימו לב לתנועה שאתה עושה. נסה לרוץ למקומות במגרש שבהם לשחקן המחזיק בכדור יהיה קל מאוד למסור לך. אל תשאיר לו שום ברירה, אלא למסור לך. גרום לזה שלא יהיו לו תירוצים. גרום לזה להיות קל. גרום לו לרצות לעשות את זה על ידי תנועה בלתי פוסקת. המשך לרוץ. אל תוותר. זה ישתלם לך ותקבל יותר מסירות מאשר אם תעמוד במקום ולא תעשה עם זה כלום.

דבר יותר

דבר בלי סוף. גרום לכולם לשמוע אותך. קרא לשחקן לפני שהוא מקבל את הכדור כדי שהוא יידע שיש לו אפשרות למסור לך. המשך לקרוא לו גם כשהכדור אצלו וגם אם הוא לא מסר לך, אחרי המהלך (לדוגמא אם הסתיימה ההתקפה) הזכר לו שגם אתה היית במצב מצוין (אם זה באמת מה שהיה) ושהוא היה יכול למסור לך – חשוב מאוד שתגיד את זה בצורה עדינה ולא תוקפנית , כי אז הוא לא ירצה למסור לך גם בהמשך. אתה צריך להגיד לו שאתה כאן כדי לעזור לו בהתקפה, לא לצעוק לו משפטים כמו: “איך לא ראית?”, “למה לא מסרת לי?!”, “הייתי לבד!”. אלה הם האשמות ואף אחד לא אוהב שמאשימים אותו, גם לא אתה.

השתמש במחוות

סמן מחוות עם הידיים ועם שאר הגוף. סמן לשחקן עם הכדור (השתמש במיוחד בידיים כי הידיים בולטות) איפה אתה רוצה לקבל את הכדור. אם אתה רוצה לקבל את הכדור לגוף, סמן לשחקן שמחזיק בכדור (מוביל הכדור) למסור לך אותו לשטח שאתה נמצא בו. אבל, אם אתה רוצה לקבל את הכדור לשטח מסוים שאתה מתכוון לרוץ אליו כדי ליצור יתרון כלשהו על היריב שלך או כדי להמשיך את ההתקפה בצורה טובה יותר – פשוט סמן לשחקן למסור לך לאותו אזור.

שילוב 3 השיטות

כדי להגדיל את הסיכויים לקבל יותר מסירות מחברי הקבוצה שלך, כדאי לך לשלב בין 3 השיטות שהוזכרו כאן ולהשתמש בכולן. רוץ יותר. דבר יותר. השתמש במחוות.

מה אתה יכול לעשות אם כל אלה לא עובדים לך?

אם כל ה-3 (לרוץ, לדבר ולהשתמש במחוות) לא עוזרים ואתה משתמש בהם כבר במשך 3 אימונים לפחות, שאל את עצמך אם מדובר בשחקן אחד שלא מוסר לך או שמדובר ב-2-3 שחקנים ואפילו יותר. למה זה חשוב?

אם מדובר בשחקן אחד, תוכל לדבר איתו אחרי האימון או בזמן אחר שנוח לשניכם, לברר איתו מהי הסיבה לזה שהוא לא מוסר לך וכך תוכלו לפתור את הדברים ביניכם. אם זה מישהו שאתה לא מסתדר איתו, זה בסדר, אתם יכולים לקבוע שבזמן האימון (ובמועדון בכלל) אתם מפרגנים ונמצאים שם אחד בשביל השני כשצריך, גם אם מחוץ לאימון אתם בוחרים לא להיפגש כל יום ולהיות החברים הכי טובים.

אם מדובר במספר שחקנים שלא מוכנים למסור לך את הכדור לאחר שכבר ניסית את כל מה שלמדת כאן לפחות במשך 3 אימונים, כדאי לך לערב את המאמן כי מדובר כבר בבעיה קבוצתית חמורה שהוא צריך לדעת עליה. שתף אותו וספר לו על כל המאמצים שעשית כדי לפתור את הבעיה – אפשר רק להעריך שחקן שעושה מאמצים לפתור את הבעיה ולא מתייאש ורץ ישר למאמן בלי לנסות לעשות עם זה משהו בעצמו. אז מה תגיד למאמן שלך?

שאל את המאמן שלך מה הוא חושב על המצב הזה ובקש ממנו לעזור לך לפתור את הבעיה כדי שתוכל להרגיש בנוח וכדי שהקבוצה כולה תתפקד טוב יותר יחד. בדרך כלל, המאמן ישמח לעזור כשהוא יבין שמדובר בטובת הקבוצה – אחרי הכל, זה תפקידו של המאמן לדאוג לטובת הקבוצה.

המאמן יוכל לדבר עם השחקנים אישית או לערוך שיחה קבוצתית בנושא, אך כל עטד הבעיה מטופלת, אתה התקדמת צעד נוסף לקבל יותר מסירות באימונים ובמשחקים, בדיוק כמו שמגיע לשחקן רציני ומשקיען כמוך.

לסיכום

כדי לקבל את הכדור יותר באימון כדורגל או במשחק כדורגל, ישנם 3 דברים מרכזיים שנמצאים לגמרי בשליטתך וכדאי לך מאוד להשתמש בהם (זה יהיה חבל מאוד אם לא תעשה את זה) והם:

רוץ יותר – כך תעשה חיים קלים לשחקנים אחרים, למצוא אותך במגרש ולמסור לך.

דבר יותר – משוך את תשומת ליבם של חבריך לקבוצה וגרום להם לשים לב אליך.

השתמש במחוות – הראה לחבריך לקבוצה בדיוק איפה אתה רוצה לקבל את הכדור – לגוף או לשטח שאליו אתה מתכוון לרוץ.

השתמש ב-3 השיטות הללו לפחות במשך 3 אימונים רצופים.

ואם כל זה לא עוזר – הגיע הזמן לעשות צעד קדימה:

אם מדובר בשחקן אחד שלא מוסר לך – קח אותו לשיחה (לדוגמא: אחרי האימון) ועשו הסכם לשתף פעולה.

אם מדובר ב-2-3 שחקנים (או יותר), הגיע הזמן לערב את המאמן שלך ולגרום לו לעזור, לטובתך ולטובת הקבוצה כולה.

בהצלחה!