למעלה
 

האם כדאי לך לעבור קבוצה (למועדון כדורגל אחר) לפני גיל 15?

בסרטון-מאמר הבא נדבר על שחקן כדורגל שמתלבט אם לעבור לשחק בקבוצה אחרת, במועדון כדורגל אחר. אם אתה (כמו שחקני כדורגל רבים ברחבי הארץ כל שנה) עובר התלבטות כזאת או מכיר מישהו שעובר אותה, כדאי בהחלט להיעזר במידע המופיע כאן כדי לקבל החלטה בנושא החשוב הזה. לפניך 4 עובדות חשובות שכל שחקן או משפחה שעוברת את ההתלבטות הזאת צריכים לדעת. צפה בסרטון וקרא את המאמר!

כמה דקות אתה משחק? חשוב לך מאוד כשחקן כדורגל – לקבל דקות משחק!

אחד הדברים החשובים ביותר לכל שחקן זה פשוט לשחק. אם במועדון שאתה נמצא בו עכשיו אתה לא מקבל דקות משחק ובמועדון אחר יאפשרו לך ליהנות מדקות משחק ולבטא את הכישרון שלך – אתה בהחלט נמצא בכיוון הנכון. אבל אם מדובר במצב הפוך, בו אתה מקבל דקות משחק כרגע ואתה מתכוון לעבור למועדון שבו תשב על הספסל רק בגלל שמדובר במועדון כדורגל בעל שם גדול בישראל – אתה פשוט פוגע בעצמך.

יכול להיות שאתה אפילו אומר לעצמך שתתאמץ ותוכיח את עצמך במועדון החדש למרות שאף אחד לא מבטיח לך כלום. אז יש מקרים שבהם זה עובד וזה בהחלט אפשרי, אבל במקרה כזה מומלץ מאוד שתבדוק מה המועדון שלך חושב על הנושא הזה והאם זה יכול להיעשות בשיתוף פעולה, כך שתמיד יהיה לך מקום חם לחזור אליו. אם המצב פשוט לא כזה, המשך לקרוא כי יש דברים חשובים נוספים שאתה צריך לקחת בחשבון כדי לקבל החלטה טובה ככל האפשר.

איך אתה מסתדר עם חבריך לקבוצה (הנוכחית והחדשה)? חשוב שתסתדר היטב!

אם בקבוצה הנוכחית שלך, זו שאתה נמצא בה עכשיו, אתה מסתדר עם כולם כמו שצריך – אל תיקח את זה כמובן מאליו. הרגשה שנוח לך ואתה שייך היא הרגשה חשובה מאוד להתפתחות של שחקן כדורגל במיוחד בגילאים הצעירים, אבל דבר זה נכון בכל גיל. לעומת זאת, אם לא טוב לך מבחינה חברתית וזו הסיבה שאתה מעוניין לעבור לקבוצה אחרת ולמועדון חדש, כדאי לך לבדוק מה הסיבה שזה קורה – למה? בגלל שגם במועדונים אחרים ובמצבים אחרים בחיים אתה תצטרך להסתדר עם אנשים אחרים. לברוח זה אף פעם לא רעיון טוב. הפיתרון הוא ללמוד להתמודד ולהתגבר – זה לא פיתרון נוח, אבל זה יהפוך אותך לבן אדם חזק יותר. כדי להשיג דברים גדולים, אתה רוצה להיות אחד שמתמודד, לא אחד שבורח.

אם אתה רוצה לעבור למועדון אחר בכל זאת, קח בחשבון את המילים הבאות. אם אתה מכיר 2-3 שחקנים בקבוצה שאתה חושב לעבור אליה, זה יעזור לך מאוד להשתלב. אבל, אם אתה לא מכיר אף אחד, כדאי לך לעשות מאמץ ולהכיר לפחות 2-3 חברים בקבוצה לפני שאתה מגיע להיבחן או להתאמן בה.

כמה אתה חזק מנטלית? אתה חייב להיות חזק מנטלית!

השתלבות במקום חדש זה משהו שהוא לא נוח בהתחלה, לא בגלל שהמקום לא טוב, אלא כי אתה תחווה שינויים ודברים חדשים שאתה לא רגיל אליהם – אנשים חדשים, חוקים חדשים וכו’. עליות וירידות הן חלק מהמשחק בכדורגל. אתה צריך להיות חזק ואתה צריך להיות מוכן להתמודד עם הירידות שיגיעו כדי שתוכל ליהנות מהעליות בהמשך.

מהו המרחק מהמועדון שאתה מעוניין לעבור אליו לבית שלך? כמה שיותר קרוב, יותר טוב!

חשוב שתוודא שהמועדון החדש לא נמצא רחוק מידי ונוח לך להגיע אליו ולחזור ממנו (אלא אם אתה נמצא באקדמיה שבה אתה ישן ואז אתה מסודר מהבחינה הזאת). הסיבה לכך היא שאתה צריך לשלב בין כדורגל לבין תחומי עיסוק נוספים בחיים שלך, כמו: חברים, לימודים, משפחה ועוד.

אם תזניח את התחומים האחרים בחייך, זה יפגע בך ובעתיד שלך. לכן, חשוב מאוד שתוכל לשלב בין הכדורגל לבין הדברים האחרים שחשובים לך.

לסיכום

בפוסט זה דיברנו על 4 עובדות שאתה חייב לקחת בחשבון אם אתה שוקל לעבור להתאמן ולשחק בקבוצת כדורגל חדשה ובמועדון חדש.

  1. דקות משחק – כמה שיותר, יותר טוב להתפתחות שלך כשחקן כדורגל.
  2. מצב חברתי – אתה צריך להסתדר חברתית עם שאר חברי הקבוצה, להרגיש שייך ולהרגיש בנוח.
  3. חוסן מנטלי – אתה צריך להיות חזק מנטלית כדי להתגבר על קשיים שייתכנו מהמעבר למקום חדש.
  4. קרוב לבית – אתה צריך לוודא שהמועדון החדש ממוקם קרוב לבית שלך כדי שתוכל לשלב את הכדורגל עם שאר תחומי החיים.

אם טוב לך כרגע ואתה מקבל את כל מה שאתה צריך כדי להתפתח, אל תמהר לעזוב את המקום שאתה נמצא בו. אבל, אם בכל זאת אתה מעוניין לנסות את מזלך במקום חדש – בדוק היטב ש-4 הדברים שדיברנו עליהם כאן באים לידי ביטוי במועדון שאתה עובר אליו.

בהצלחה אלוף!