למעלה
 

איך להתמודד עם שחקנים חזקים ממך במשחק?

בכל משחק אתה נדרש להתמודד עם שחקנים אחרים, לפעמים עם מספר שחקנים שונים במשחק אחד. לכל שחקן ישנן תכונות שונות המאפיינות אותו והפעם נדבר על יריבים פיזיים ממך. בטח קרה לך שנתקלת ביריב שהיה חזק ממך והקשה עליך במהלך המשחק. בפוסט הזה תקבל שני טיפים שיעזרו לך בנושא הזה כדי שתוכל להתמודד עם היריב הפיזי הבא שלך בצורה הרבה יותר טובה…

 

חשוב צעד אחד קדימה – צפה את המשחק מראש

אחת הדרכים הטובות להתגבר על מגבלה פיזית היא באמצעות מהירות מחשבה. שחקני כדורגל נחותים פיזית יכולים לאזן את הביצועים שלהם על המגרש ואף לגבור על שחקני כדורגל חזקים וגדולים מהם פיזית בצורה משמעותית, ע”י קריאה נכונה של המשחק (בשנים האחרונות – ניתן לראות את קבוצתה של ברצלונה כדוגמא נהדרת לכך, כאשר שחקני כדורגל נמוכי קומה גוברים על יריביהם, מקדימים אותם במאבקי 1 נגד 1 על הכדור וגם בתוצאת המשחק הסופית).

עכשיו אתה יודע ומבין שאתה צריך לשפר את מהירות המחשבה שלך על מנת שתוכל לקרוא את מצבי המשחק טוב יותר ולהגיב מהר יותר מיריבך.

איך תעשה זאת?

אימוני קואורדינציה מסייעים לשפר מרכיב זה (הנקרה צפייה מראש) בצורה משמעותית על ידי תרגול עקבי.

 

שמירה צמודה – הקדם את היריב שלך לכדור

דבר נוסף שרצוי שתעשה כדי לגבור על יריבך הפיזי הוא פשוט להידבק אליו ולא לתת לו לקבל את הכדור עם הפנים לשער שלך. ברגע שאתה שומר את יריבך צמוד, הסיכויים שתצליח להקדים אותו לכדור ולהגיע לפניו גדולים יותר. פעולה זו מחייבת אותך להיות מרוכז לחלוטין ולהחליט מתי מופיע הרגע הנכון לתקוף את הכדור.

אתה צריך להיות זהיר, מכיוון שבמידה ותטעה – אתה עשוי להישאר מאחור כאשר יריבך מקבל את הכדור כשהוא קרוב יותר לשער שלך. לכן, שים לב היטב למצב לפני שאתה מקבל החלטה אם, איפה, מתי ואיך לתקוף את הכדור.