למעלה
 

הסוד שהמאמנים שלך לא גילו לך

שחקני כדורגל רבים בכל הגילאים בטוחים שזה מספיק להגיע לכל אימון, לעשות את מה שהמאמן אומר להם, לתת את כל מה שיש להם וללכת הביתה בסוף האימון בידיעה שעשו את כל מה שהם יכולים לעשות כדי להתקדם ככדורגלנים ולהצליח בגדול… אך, האם זה באמת מספיק?

 

זה לא מספיק

שחקני כדורגל בחו”ל מקבלים שיעורי בית בכדורגל (כן, כמו שיעורי בית שמקבלים בבית הספר – רק כאלה שקשורים לשיפור שלהם כשחקני כדורגל) בנוסף לאימונים הנערכים בקבוצה. כל ילד \ נער חייב לתרגל מיומנויות שונות ולשפרן על מנת להתמקצע, ללטש את יכולותיו ולהפוך לטוב יותר. אתה בטח יכול לתאר לעצמך שבאמצעות השקעה ותירגול אלה. הבאים לידי ביטוי בשעות אימון נוספות מחוץ לאימוני הקבוצה הרגילים, ביצועי השחקן משתפרים פלאים ויוצרים פער בינו לבין אחרים שמסתפקים באימוני הקבוצה בלבד.

 

איך המאמן שלך יכול לעזור?

פנה אל המאמן שלך (או למאמן שאתה מאוד מעריך את דעתו המקצועית). התייעץ איתו. שאל אותו מה עליך לעשות כדי להשתפר. הסבר לו שאתה מעוניין להשתפר ואתה רוצה לשוחח איתו על הנושא. הסבר לו שמדובר בשיחה שבה אתה מבקש שהוא יסביר לך בדיוק מה עליך לעשות כדי לקחת את הביצועים שלך לרמה הבאה (על הדרך הוא גם יעריך מאוד את הרצינות וההשקעה שלך).

 

אתה חייב להפוך למאמן של עצמך

מה הפעולה הבאה שאתה צריך לעשות כדי לשפר את המשחק שלך? כתוב אותה על דף. כאשר אתה כבר מבין מה עליך לעשות כדי להשתפר – הצב לעצמך מטרה\מטרות והתמקד בה\בהן. צא מהבית למשך חצי שעה ביום והתאמן על המטרה\המטרות שהצבת לעצמך (קום מוקדם בבוקר לפני שאתה מתארגן לבית הספר, עשה אימון בוקר קצר, מקלחת מרעננת והתחל את היום כמו שצריך).

 

סיכום

 

  • אימונים בקבוצה שלך פשוט לא מספיקים – אתה מעוניין לקחת את עצמך גבוה ככל האפשר. אם תמשיך לעשות את מה שכולם עושים (אימונים בקבוצה), תוביל את עצמך לקבל את התוצאות שכולם מקבלים. אך, אם תבחר לעשות את מה שאחרים לא עושים, תוביל את עצמך לתוצאות שאחרים לא מקבלים.

 

  • התייעץ עם מאמן שאתה מאוד מעריך. שאל אותו כיצד אתה יכול לשפר את המשחק שלך ופעל לפי הנחיותיו (ייתכן כי דבר זה יזכה אותך בידע חדש ואף בהערכתו של המאמן שלך).

 

  • הפוך להיות המאמן של עצמך. הצב לעצמך מטרות ובצע מעקב אחרי התקדמותך. מהי הפעולה הבאה שתוביל אותך לשיפור משמעותי במשחק שלך? התמקד בה לפחות חצי שעה בכל יום לפני שאתה הולך לבית הספר.