למעלה
 

מהו המשחק הכי חשוב בקריירה שלך?

שחקני כדורגל רבים בטוחים שהמשחק הכי חשוב בקריירה שלהם (או אפילו במהלך העונה), הוא משחק שמכריע זכייה באליפות, בגביע או בתואר כזה או אחר… הם טועים.

האמת היא, שהמשחק הכי חשוב בקריירה שלך ככדורגלן לא קשור לזכייה בתארים. אין ספק שמשחקים מכריעים הינם חשובים מאוד, אך המיקוד שלך כשחקן כדורגל שרוצה להגיע גבוה ככל האפשר צריך להיות שונה.

השורה התחתונה – במה אתה צריך להתמקד?

המשחק הכי חשוב שהיה ויהיה לך בקריירה שלך כשחקן כדורגל, הוא המשחק הקרוב שלך. המשחק הבא שלך. המשחק שבו אתה עתיד לקבל את ההזדמנות הקרובה להפגין את יכולותיך. המשחק בו ניתנת לך האפשרות להשתפר ולהראות ביצועים טובים יותר מאשר הפגנת במשחק הקודם שלך.

דע שבדרך למעלה לא הכל ורוד

לפעמים דברים פשוט לא הולכים כמו שאתה רוצה. ישנם ימים פחות טובים לכל אחד – גם לטובים ביותר. אבל, הטובים ביותר מלמדים את עצמם להתמודד עם ימים כאלה – ולהתגבר עליהם מהר! לכן, אם במשחק הקודם שלך חווית כישלון מוחץ וכואב, במשחק הבא תינתן לך הזדמנות נוספת להשאיר אותו מאחוריך ולהתגבר עליו! שמור על התקווה והמשך קדימה. הלאה!

כשהכל נראה ורוד ומרגיש ורוד – אל תאבד את הראש

מצד שני, יכול להיות שהמשחק האחרון שלך היה טוב. אפילו מצוין! הכל הלך בדיוק כפי שרצית. יחד עם זאת, חשוב שתדע כי בכדורגל בפרט ובספורט בכלל, נדמה כי לסביבה יש זיכרון קצר ונטייה לשכוח את העבר מהר מאוד גם אם מדובר בעבר זוהר ומוצלח במיוחד. כלומר, גם אם המשחק האחרון היה המשחק הכי טוב ששיחקת אי פעם, עליך להיות ממוקד במשימה הבאה שלך.

זה בסדר גמור לשמוח ולחגוג, אך בסופו של דבר עליך להשאיר את המשחק האחרון מאחוריך (כאירוע משמח שכיף להיזכר בו ולשאוב ממנו כוחות חיוביים להמשך).

מסקנה: הישאר צנוע וחכה לאפשרות הבאה שלך להראות לכולנו למה אתה מסוגל.

האם הטיפ הזה יכול לעזור לך גם במהלך המשחק?

בוודאי! במהלך משחק כל שחקן (בכל רמה) עשוי לחוות קשת רגשות רחבה מאוד (כעס, שמחה, עצב, אושר ועוד), עליות וירידות בביטחון וביכולת שלו להביא את עצמו לביצוע הטוב ביותר שלו. הגורם אשר עושה את ההבדל בין שחקן לא מנוסה לשחקן המשחק ברמות הגבוהות ביותר הוא היכולת של השחקן המנוסה לאזן את עצמו. כלומר – לשמור על איזון ולא לתת לפעולה לא טובה שלו להשפיע עליו בצורה שלילית לאורך זמן ולקלקל לו את המשחק.

איך הוא עושה זאת (ואיך גם אתה תעשה זאת)?

הוא מתמקד בפעולה הבאה שלו ולא בפעולה הקודמת. נכון. התמקדות בפעולה הבאה במשחק תעזור לך לתפקד טוב יותר ולא להיקלע למחשבות שליליות שיובילו אותך מהר מאוד לרגשות שליליים, פעולות שליליות ולמעגל תוצאות שלילי.

אתה רוצה יותר בשביל עצמך. אתה שואף לטוב ביותר ורוצה להבטיח שאתה משתפר בצורה משמעותית לאורך זמן ונשאר ממוקד בפעולות הנכונות. לכן, עליך להתמקד במחשבות המתאימות – מחשבות טובות ואיכותיות.

כדי לקבל מספר טכניקות שיעזרו לך לעשות בדיוק את זה, היכנס למאמר הבא בבלוג שלנו:

3 כלים לשיפור הריכוז והביטחון העצמי שלך במהלך המשחק

סיכום

הכל מאוד ברור ופשוט כשמתמקדים בדברים הנכונים. בפוסט זה למדת קודם כל מהו המשחק הכי חשוב בקריירה שלך. לאחר מכן, הבנת מהי הפעולה החשובה ביותר במשחק שלך.

  • מהו המשחק הכי חשוב בקריירה שלך? ניחשת נכון – המשחק הקרוב שלך!
  • מהי הפעולה הכי חשובה במשחק שלך? נכון מאוד… הפעולה הבאה שלך.