למעלה
 

חלק 1 – איך תוודאו שילדכם הכדורגלן מצליח בבית הספר?

אם הילדים שלכם משלבים בחייהם מסגרת ספורטיבית נוסף על המסגרת החינוכית-לימודית, בית הספר, ומתמודדים עם אתגר יומיומי הדורש מהם להצליח במספר מסגרות שונות, הפוסט הזה נכתב עבורכם.

אם אתם הורים לכדורגלנים תחרותיים בגילאים אלה, הפוסט הזה נכתב במיוחד עבורכם. אחד האתגרים הגדולים והחשובים של כדורגלן צעיר הוא להצליח לשלב בהצלחה בין מסגרות שונות. בין מסגרות אלו, ניתן למצוא את המשפחה, החברים, בית הספר, מועדון הכדורגל אליו הילד משתייך ולעתים אף מסגרות פעילות נוספות.

במאמר זה, תמצאו טיפים חשובים המבוססים על ניסיון מהשטח בעבודה עם כדורגלנים תחרותיים. טיפים אלה סייעו לילדים רבים לעשות קפיצה דרמטית ומשמעותית מאין כמותה בהישגיהם בבית הספר וברמת המשחק שלהם. לכן, הם יסייעו גם לכם ולילדכם לצלוח את האתגר המשמעותי הזה, אך חשוב לציין כי מדובר בתהליך שיש ליישם אותו כדי לגרום לדברים לקרות – לא תמצאו כאן הוקוס פוקוס!
שלב מספר 1: שיחת תיאום ציפיות – לפני תחילת שנת הלימודים \ מוקדם ככל האפשר.

את השלב הראשון מומלץ מאוד לבצע לפני פתיחת שנת הלימודים. אך, במידה ושנת הלימודים כבר החלה, בצעו שלב זה באופן מיידי על מנת לעורר מודעות בקרב ילדכם לגבי חשיבות ההשקעה בלימודים כמו בכל מסגרת אחרת, אך לא פחות חשוב מכך – לעורר את המודעות שלכם בביצוע מעקב אחר תפקודו והישגיו הלימודיים של ילדכם.

בשיחת תיאום הציפיות שקפו והסבירו לילדכם כי אינו חייב להצטיין בכל מקצוע והדרישה ממנו אינה להוציא ציון 100 בכל המקצועות אותם הוא לומד. דבר זה יסייע בהורדת לחץ מיותר ממנו ויאפשר לו להפגין את כישוריו האמיתיים על מנת להתקדם.

בנוסף, חשוב שתציבו עוגן לילדכם, כלומר, ציון מסוים שעליו להשיג בכל מקצוע, גם אם אינו אוהב אותו ואינו שואף להצטיין בו. חשוב שציון זה לא יהיה גבוה מידי (לדוגמא, ציונים כמו: 85-100), אך חשוב שגם לא יהיה נמוך מידי (לדוגמא, ציונים כמו: 40-55). ההמלצה הינה ציונים ממוצעים הנעים בין 70-80, בהתאם ליכולתו של הילד.

לדוגמא: תלמיד מצטיין בלימודים יידרש להשיג ציון 80 (לפחות) בכל מקצוע, כלומר ממוצע 80 לפחות. בעוד ילד שמתקשה בלימודים או שאינו מצטיין במקצוע\ות כאלה ואחרים, יידרש להשיג ציון 70 ומעלה בכלל המקצועות, כלומר ממוצע 70 לפחות.

אם שיחת תיאום הציפיות בוצעה כראוי, הילד נמצא במצב מנטאלי שבו הוא שואף לקראת הישגים לימודיים אשר הינם בגדר ממוצע 70 ומעלה (70-100) ועם זאת, אינו חושש מכישלון במידה ולא יקבל ציון גבוה במיוחד (85+).

כך, הצבנו לילדנו מטרה שתגרום לו לשאוף ולהתקדם מתוך אמונה בעצמו, אך גם לא תשבור אותו מבחינה מנטאלית ולא תיראה כבלתי אפשרית להשגה בעיניו.

בפוסט הבא אנו נדון בשלב מספר 2: שלב בדיקת התעודות – איך עושים זאת נכון?

חובה לכל הורה שהצלחת ילדיו חשובה בעיניו, לעשות זאת נכון.

לכתבת ההמשך, מכאן ————-><>