למעלה
 

3 כלים לשיפור הריכוז והביטחון העצמי שלך במהלך המשחק

החל משחקנים חובבנים שמשחקים כדורגל להנאתם בשכונה ועד כדורגלנים מקצוענים שמשחקים במסגרת ליגה תחרותית, כל שחקן יודע שכדי להיות במיטבו הוא צריך להיות ממוקד ולשחק עם ביטחון עצמי גבוה בכל משחק – אך דבר זה לא פשוט כלל.

במשחק הכדורגל ישנן עליות וירידות אשר משפיעות על רגשותיו של הכדורגלן, על מצב הרוח שלו ועל הריכוז שלו.

כדי לשמור על מצב רוח טוב ככל האפשר וכדי להעלות את רמת הביטחון העצמי בצורה יוצאת דופן, מוצגות לפניך 3 המלצות בפוסט זה.

1. הפוך מחשבה שלילית לחיובית

כאשר אתה לא נמצא במצב משחק (בבית לדוגמא), השתמש בדמיונך ותאר את עצמך מבצע פעולה מסוימת על הצד הטוב ביותר. זו יכולה להיות פעולה שכבר ביצעת בעבר ואתם נהנה להיזכר בה (בעיטה טובה שלך שהסתיימה בשער, “שחיל” שהיית גאה בו כשהעברת ליריב שלך את הכדור בין הרגליים וכו’). דמיין היטב את המקרה כך שייחרט בזיכרונך.

כאשר מתרחש אירוע שלילי במשחק (לדוגמא: ביצעת טעות ואיבדת את הכדור), החלף מיד את המחשבה השלילית (על הטעות) במחשבה חיובית שאתה שציירת בדמיונך מלכתחילה. ברגע שתתאמן על כך – אתה תבחין בשיפור המיידי שאתה חווה ברמת הריכוז ובביטחון העצמי שלך.

2. השתמש בסימן פיזי (על הגוף שלך)

אם אתה מהשחקנים שצריכים תזכורת למחשבה החיובית שלך כדי למנוע מהמחשבות השליליות להשתלט עליך ברגעי לחץ, כדאי לך לשלב סימן פיזי שיזכיר לך את המחשבה החיובית שלך.

לדוגמא: כאשר אתה עושה טעות כלשהי במשחק, אתה צובט את עצמך ונזכר במחשבה החיובית שדמיינת. אתה יכול לעשות את זה גם ע”י סימנים אחרים כמו ניעור הפנים שלך כסימן להתחלה חדשה.

3. חזור על משפט מפתח (מנטרה) שאתה אומר לעצמך

קח דף וכלי כתיבה וכתוב את התוצאה שאתה דורש מעצמך להשיג בנושא מסוים. לדוגמא: אם אתה משחק בקישור וחשוב לך שהמסירות שלך יהיו חזקות ומדויקות, חזור על המשפט הבא: “כל מסירה שלי היא מסירה חזקה, מדויקת ומגיעה לחבריי לקבוצה בהצלחה!”

הגד לעצמך את משפט המפתח (אפשר גם בלב) במהלך המשחק שוב ושוב.

כך תתמקד בפעולה שאתה מבקש לבצע ותעלה את רמת הריכוז שלך.